Logo
0 ks
za 0,00 EUR
Nákupný košík je prázdny
Potrebujete poradiť? Neváhajte nás kontaktovať.
 • Kategórie blogu
 • Štítky blogu
 1. Úvod
 2. Blog
 3. Tipy na zimnú výbavu podľa profesie
18.01.2019
Komentáre (0)

Tipy na zimnú výbavu podľa profesie

Záchranné zložky a odťahová služba

Keď majú záchranári výjazd, tak nemôžu povedať, že je vonku tma a zima a prídu zajtra. Vždy musia bezodkladne dôjsť na miesto. A preto by mali byť v zimnom období správne vybavenie.

Riziká pri práci v zime

 • Kolízia s jazdiacimi autami kvôli zlej viditeľnosti. 
 • Podkĺznutiu pri pohybe na klzkých vozovkách.
 • Prechladnutie.

        

 

 

 

Vhodné vybavenie
Bunda Clovelly Pilot 2 v 1

Reflexná bunda je pre záchranárov i pracovníkov odťahovej služby nutnosťou. Vďaka vodeodolnosti a podlepeným švom im nebude vadiť dážď ani sneh. A keď sa oteplí, môžu si odopnúť rukávy a nosiť len vestu ,. Reflexné vlastnosti zostanú.

Členková obuv BK TPU MF S3 CI SRC

Farmárky sú klasika. Tieto zimné členkové topánky Black Knight Honey sú ideálne pre prácu, ktorá kombinuje vonkajšie a vnútorné prostredie.

Rukavice Heron Winter

Celokožené rukavice z lícovky v dlani a bravčové štiepenky na chrbte pri práci v zime perfektne zahrejú.

 

Pohotovostná, havarijné a odťahová služba


Ani tí, ktorí riešia havarijné situácie na cestách a inžinierskych sieťach si nevyberajú, kedy sa stane nehoda. Či už ide o havárii plynu alebo nehodu na ceste, títo ľudia musia situáciu okamžite riešiť. Aj keď vonku mrzne až praští a panuje čiernočierna tma, čaká je veľa náročnej manuálnej práce.

Riziká pri práci v zime:

 • Podkĺznutiu na uniknutej tekutine.
 • Úraz pri pohybe na klzkých vozovkách.
 • Prechladnutie
 • Omrzliny na rukách pri manipulácii s nástrojmi.

       

Vhodné vybavenie
Bunda Tripura 4 v 1

Zateplenú bundu s reflexnými pruhmi a odopínateľnou vrchnú vetrovkou a rukávy sme stvorili pre práce, kde sa rýchlo striedajú podmienky. Vďaka vodeodolnosti nehrozí premočení, ale bunda zároveň skvele vetrá.

Členková obuv Black Knight Honey Ankle Winter

Pretože tieto farmárky odolávajú tiež olejom, skvele sa hodí pre pohyb v oblasti havárií, kde často hrozí únik nebezpečnej tekutiny.

Rukavice Palawan Winter

V pletených rukaviciach nevyklouzává náradie, pretože dlaň a prsty pokrýva vrstva penového latexu. Vďaka pružnému náplete na zápästie sa navyše s nástrojmi lepšie manipuluje.

Cestári a šoféri


Veľa z nás na nich nadáva, ale cestárov každú zimu čaká naozaj náročná práca. Posyp ciest, opravy dier a odpratávanie stromov, ktoré do vozovky padajú pod nánosmi snehu, musí riešiť prevažne na nočných zmenách, kedy je najväčšia zima.

Riziká pri práci v zime:

 • Kolízia s jazdiacimi autami kvôli zlej viditeľnosti.
 • Rýchle striedanie nízkej vonkajšej teploty a vyhriatej kabíny vozidla.
 • Podkĺznutiu pri pohybe na klzkých vozovkách.
 • Prechladnutiu.
 • Omrzliny na rukách pri manipulácii s nástrojmi.

       

Vhodné vybavenie
Bunda Malabar 2 v 1

Okrem vodeodolnosti, odopínateľné kapucne a podlepených švov pri nepríjemnom snežení, využijú cestári aj vloženú fleecovou vrstvu pri dlhšom pobyte na mraze. Nezaobídu sa samozrejme ani bez reflexných prvkov. Vďaka upraviteľnému lemu, kapucňu aj rukávom naviac bunda padne každému.

Členková obuv RAVEN XT S3 CI SRC

Nepremokavá koža, extrémne odolná podošva a masívne ochrana proti okopu robia z týchto topánok dokonalého spoločníka každého cestára. Či už zrovna pracuje na rozkopanej diaľnici alebo na zasneženej poľnej ceste.

Rukavice nightjar

Pletené rukavice zahrejú ruky a vďaka zdrsnenej oblasti dlane a prírodnému latexu nesklamú, ani keď je potreba vziať do ruky náradia.

Stavebný dozor a železničiari


Na prvý pohľad toho tieto dve profesie nemajú príliš spoločného, ​​ale obe sú plné dlhých pobytov vonku. Či už je to obsluha návestidiel či závor v prípade železničiarov alebo kontrola správneho vykonávania stavebnej činnosti u stavebného dozoru.

Riziká pri práci v zime:

 • Podkĺznutiu pri pohybe v ťažkom teréne.
 • Prechladnutiu pri celodennom pobyte na mraze.
 • Omrzliny na rukách pri manipulácii s nástrojmi

        

Vhodné vybavenie
bunda Sefton

Výrazné reflexné pruhy, vodeodolnosť a zároveň účinné vetranie. Táto bunda je ako stvorená pre dlhodobú prácu na frekventovaných miestach, kedy sa strieda dlhé státie s fyzickou aktivitou. Navyše je bunda certifikovaná podľa normy RIS 3279 TOM pre použitie na železniciach.

Poloholeňová obuv RAVEN XT O2 CI SRC

Vďaka kotníkovému prevedeniu zostávajú pracovníci v týchto zateplených topánkach v teple aj pri dlhom pobyte na mraze, ale zároveň môžu rýchlo reagovať a odbehnúť, keď rieši akútny problém aj v náročnom teréne. Kovová tužinka a stielka odolná voči prepichnutiu navyše udrží nohu v bezpečí za všetkých okolností.

Rukavice Heron Winter

Rukavice z bravčovej lícovky udrží ruky v teple pokojne celý deň. Aj v tých najtuhších mrazoch.

Páčil sa vám článok? Zdieľajte ho s priateľmi
Facebook